Godziny pracy on-line: 8:00 - 17:00
Godziny otwarcia biura: 8:30 - 16:30
pl en de it fr ru nl es pt ua sk cz lt lv no hu he
Poprzednie Następne
Translations Slovenian

Język słoweński należy do języków południowosłowiańskich. Posługuje się nim ok. 2 miliony osób, głównie w Słowenii, gdzie jest językiem urzędowym.
Pod względem lingwistycznym język słoweński przypomina języki serbski i chorwacki, a w leksyce i frazeologii widoczne są tu wpływy języka niemieckiego. Język słoweński występuje w siedmiu silnie zróżnicowanych odmianach dialektycznych, ale wersję literacką słoweńskiego, ustaloną w wieku XVI, oparto na dwóch dialektach – doleńskim i goreńskim.

Biuro Gruca i Partnerzy w Częstochowie oferuje usługi w zakresie tłumaczeń ustnych i pisemnych z języka słoweńskiego na język polski i odwrotnie. Współpracujemy z profesjonalnymi tłumaczami wykonującymi zarówno tłumaczenia przysięgłe, jak i zwykłe. W ofercie naszego biura znajdują się również tłumaczenia specjalistyczne, tj. tłumaczenia techniczne, prawnicze, naukowe, etc. Biuro współpracuje z tłumaczami, których pierwszym językiem jest język słoweński, a więc tzw. native’ami, dzięki czemu jakość świadczonych przez biuro usług jest jeszcze wyższa.